Dopasowany kredyt gotówkowy – co brać pod uwagę przy wyborze?

Masz wiele planów, które jednak wciąż odkładasz na bliżej nieokreślone „później”, bowiem ich realizację uniemożliwia Ci brak wystarczających środków finansowych? Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt gotówkowy, dzięki któremu osiągniesz wszystkie swoje cele. Sprawdź, co brać pod uwagę przy jego wyborze, by jak najlepiej go dopasować do własnych potrzeb i możliwości!

Najlepszy kredyt gotówkowy, czyli jaki?

Mistrzowski kredyt gotówkowy to taki, który jest dopasowany do Twoich potrzeb i wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom – zarówno w kwestii kwoty, wysokości i liczby rat, oprocentowania, formalności etc. To niezmiernie ważne, aby mieć poczucie, że kredyt jest szyty na miarę, jak np. Mistrzowski kredyt gotówkowy od Santander Consumer Banku. Choć to zobowiązanie, z którego należy się wywiązać, nie musi i nie powinno wiązać się ze stresem i wyrzeczeniami! Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, jaki kredyt wybrać, sprawdź dokładnie, jakie masz możliwości. Jak to zrobić?

Porównywarka kredytów gotówkowych

Narzędziem, po które zdecydowanie warto sięgnąć, jest porównywarka kredytów gotówkowych. Dzięki niej w prosty, szybki i wygodny sposób możesz porównać propozycje różnych banków. Jeśli któraś szczególnie Cię zainteresuje, możesz następnie przyjrzeć się jej bliżej, przechodząc na stronę banku, dzwoniąc na infolinię lub udając się bezpośrednio do placówki. To Ty decydujesz, która forma jest dla Ciebie najbardziej komfortowa! Jakie informacje uzyskasz, korzystając z porównywarki?

Wpisując do przeglądarki interesującą Cię kwotę kredytu i okres spłaty (liczbę rat), dowiesz się m.in., jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego w poszczególnych bankach. Sprawdzisz ponadto, które banki pobierają prowizję, na jakim poziomie kształtuje się RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), a także jaka jest wysokość miesięcznej raty i całkowity koszt kredytu. Te wstępne dane powinny pomóc Ci wyłonić „faworytów”, by ostatecznie wybrać tani kredyt gotówkowy, który spełni wszystkie oczekiwania.

Czym się kierować podczas wyboru kredytu gotówkowego?

Większość osób, słysząc takie pytanie, automatycznie myśli o kosztach – im mniej trzeba oddać bankowi za udzielenie kredytu, tym oczywiście dla kredytobiorcy lepiej. To zrozumiałe. Dlatego ważne jest to, aby przeanalizować różne propozycje i wybrać tę, która nie wiąże się z ostatecznym dużym kosztem kredytu. Ale to nie jedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę.

Kolejna ważna kwestia to warunki spłaty zobowiązania – przede wszystkim wysokość rat i ich liczba. Dobrze przemyśl, jaką sumę każdego miesiąca możesz przeznaczyć na spłatę kredytu, aby nie kolidowało to z innymi zobowiązaniami, nie wpływało negatywnie na codzienne funkcjonowanie i nie pociągało za sobą innych problemów. To niezmiernie ważne, ponieważ – szczególnie w sytuacji, gdy zdecydujesz się na pożyczenie dużej sumy – spłata będzie rozłożona na wiele miesięcy, a komfort psychiczny i bezpieczeństwo to przecież podstawa!

Przeanalizuj, ile pieniędzy potrzebujesz na wybrany cel. Wybierz kredyt, który w całości umożliwi Ci realizację planów. Możliwe jest uzyskanie kredytu gotówkowego nawet do 100 000 zł. Wnioskuj wyłącznie o tyle, ile naprawdę jest Ci potrzebne.

Dowiedz się, ile czasu zajmą formalności i jak długo, po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej będziesz czekać na wypłatę gotówki. W niektórych bankach, jeśli zdecydujesz się na podpisanie umowy w placówce, możesz odebrać pieniądze zaraz po zakończeniu formalności. Jeśli natomiast zechcesz otrzymać na przelew na konto, pieniądze powinny trafić do Ciebie do 24 godzin. Decydując się natomiast na przekaz pocztowy, musisz uzbroić się w cierpliwość, bo może minąć kilka dni, zanim pieniądze do Ciebie dotrą.

Źródło:

  1. https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych/artykul/547/kredyt-gotowkowy-warunki-przyznania
  2. https://kredytomat.pl/?source=sem&utm_source=google&utm_medium=cpc&device=c&matchtype=p&adposition=&gclid=Cj0KCQiA14WdBhD8ARIsANao07i3a86cMWoEVwfZaUIntgYamUxtPaIVAMfrqpBUrr_In08Jgb0ji90aAno1EALw_wcB

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank