Najpopularniejsze samochody dostawcze

Najpopularniejsze samochody dostawcze

Samochody dostawcze mają wiele ról – są wykorzystywane do przeprowadzek, dystrybucji towaru do sklepów lub klientów czy są niezbędne dla firm remontowych. Ich podstawowym celem jest niezawodność, ponieważ każda awaria na trasie wiąże się z poważnymi konsekwencjami nie zrealizowania pracy na czas. Poza tym taki pojazd powinien być pojemny i komfortowy w prowadzeniu, zatem zakup samochodu dostawczego nie jest prostym zadaniem. Doradzamy jakie są najlepsze auta dostawcze dostępne na rynku.

Jakie są najlepsze samochody dostawcze?

Samochody dostawcze Mercedes

Zdecydowanie na uwagę zasługuję marka Mercedes i jej niezawodny Mercedes Sprinter, który jest na rynku już blisko 30 lat. Dostępne są 3 generacje tych samochodów dostawczych należących do klasy wyższej. Wyróżniają się nowoczesnością i ogromną przestrzenią załadunkową, co jest ogromnym atutem dla samochodów dostawczych oraz zapewniają wysoki poziom komfortu podczas jazdy.

Ich moc silnika wynosi od 90 do 190 KM, natomiast jego pojemność wynosi od 1796 do 3498 cm3. Mercedes Sprinter osiąga maksymalną prędkość do 165 km/h, posiada napęd na przednią oś, napęd na tył oraz napęd na cztery koła. Może być zasilany benzyną, dieslem lub prądem. Mercedes Sprinter średnio spala od 8,3 do nawet 18,0 l na 100 km w zależności od wybranego modelu.

Innowacyjnym i sprzyjającym ochronie środowiska wyborem jest zakup elektrycznego Mercedesa eVito lub eSprinter. Ich pełna elektryczna mobilność powoduje brak lokalnych emisji, prawie bezgłośne przemieszczanie się i niezwykle czułe reakcje pojazdu podczas jazdy. Pozornie wyższy koszt niż za samochody spalinowe w ostatecznym podsumowaniu wychodzi korzystniej, ponieważ cena samochodu powyżej 225 tys. nie może być już traktowana jako koszt uzyskania przychodu, co oznacza możliwość obniżenia wysokości należnych podatków. Oszczędności mogą wynieść nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali kilku la Ponadto jazda elektrycznym pojazdem wiąże się z dodatkowymi bonusami jak możliwość jazdy buspasem, co pozwala na szybsze dotarcie do klienta / sklepu i wypełnienie zadania. Prawo do darmowego parkowania czy wjazd do strefy czystego transportu.

Więcej informacji na temat zakupu samochodów dostawczych znajdziesz na https://www.autofrelik.pl/jakie-auto-dostawcze-warto-kupic/.

Samochody dostawcze Volkswagen

Następną polecaną marką jest również niemiecki producent Volkswagen, a w szczególności Volkswagen Transporter, który wyróżnia się niezwykłą praktycznością, dzięki aż trzem wysokością dachu oraz dwóm poziomą regulacji osi- węższy lub szerszy. Można go regulować w zależności od wielkości towaru jaki jest do przewiezienia. Poza praktycznymi rozwiązaniami nie brakuje również gadżetów dla kierowcy tj. asystent zmiany ruchu czy doświetlanie zakrętów.

Kolejny dobry model tego producenta to Volkswagen Crafter, który dzięki szerokiemu wejściu i dodatkowym stopniom ułatwia załadunek. Szczególnie na uwagę zasługuje kabina kierowcy, która ma odzwierciedlać biuro, dzięki licznym schowkom do przechowywania i podłączeniom, opcjonalnemu fotelowi amortyzowanemu ergoComfort, czy też możliwości ogrzewanej, skórzanej kierownicy na życzenie.

Jaki samochód dostawczy wybrać?

Z uwagi na ważną rolę jaką samochód dostawczy pełni w naszej pracy warto skorzystać z oferty autoryzowanych salonów sprzedaży. Wybierając nowy samochód możemy być spokojni, że pewni przez kilka pierwszych lat nie będzie konieczność częstych wizyt w warsztacie samochodowym. Samochody dostawcze z salonu rzadko się psują, wszystkie podzespoły są sprawne, bo nie są jeszcze zużyte. Ponadto otrzymujemy gwarancję producenta – która uprawnia do skorzystania z darmowej naprawy, jeśli pojawi się jakaś usterka, co dodatkowo obniża koszty eksploatacji samochodu dostawczego z salonu.