Jaki basen ogrodowy zapewni dzieciom najwięcej frajdy?

Jaki basen ogrodowy zapewni dzieciom najwięcej frajdy?

W upalne letnie dni nic nie zapewnia większej dawki zabawy i ochłody niż kąpiel w basenie. Nie musisz jednak specjalnie jeździć z dziećmi na ogólnodostępne obiekty, kiedy będziesz mieć basen w swoim ogrodzie. Decydując się na niego, zapewnisz dzieciom ogrom zabawy każdego, słonecznego dnia. Już dziś warto przemyśleć dobrze kupno basenu. W sklepach znajdziesz wiele ciekawych modeli. Warto dopasować go do potrzeb swojej rodziny, wolnego miejsca w ogrodzie i możliwości montażowych, jakie masz. Sprawdź wskazówki znajdujące się poniżej. Dzięki nim szybciej i łatwiej dopasujesz odpowiedni basen.

Małe i kompaktowe rozwiązania

Jeśli zależy Ci jedynie na dostarczeniu zabawy swoim najmłodszym dzieciom, najlepszym rozwiązaniem będą małe baseny dmuchane. Nie zajmują dużo miejsca, są łatwe w rozkładaniu, a ich pojemność nie nadszarpnie za bardzo Twoich rachunków za wodę. W sklepach możesz znaleźć proste, okrągłe baseniki dla maluchów lub nieco większe konstrukcje z niewielką zjeżdżalnią, które zapewnią zabawę także większym dzieciom.

W domu masz starsze dzieci, które lubią pływać? W takim razie potrzebujesz znacznie większego basenu. Dobrym rozwiązaniem będą baseny rozporowe, które również są łatwe w rozkładaniu i nie zajmują dużo miejsca. Koniecznie wybierz dla nich proste i oczyszczone z kamieni oraz gałęzi miejsce w ogrodzie. Baseny te mają już znacznie większą pojemność, dlatego maluchy powinny kąpać się w nich pod opieką dorosłych. Starsze dzieci będą mogły zabrać do wody zabawki dmuchane, co z pewnością uatrakcyjni im kąpiel.

Baseny rozporowe występują w różnym rozmiarze. Możesz z powodzeniem dobrać model pasujący do liczby osób, które będą się w nim kąpać, a także wolego miejsca w ogrodzie. Po zabawie dzieci, w basenach rozporowych odpoczynku mogą zaznać także osoby dorosłe. Jest to zatem wybór dla całej rodziny.

Większa inwestycja z korzyścią dla całej rodziny

Baseny ogrodowe dzielą się na rozporowe i stelażowe. Te drugie stanowią już większą konstrukcję i nie mają elementów dmuchanych. Najczęściej mają kształt kwadratu lub prostokąta. Ich rozłożenie w ogrodzie zajmie Ci sporo czasu, a podłoże pod nie musi być specjalnie przygotowane.

Baseny stelażowe najczęściej rozkłada się z początkiem sezonu letniego i składa na jesieni, kiedy jest za zimno na kąpiele w wodzie. Z tego powodu bardzo ważną kwestią jest utrzymanie znajdującej się w nim wody w doskonałej czystości. Koniecznie do basenu dokup odpowiednie filtry i chemię basenową. Przyda Ci się także zwykła siatka do wyławiania liści czy większych zanieczyszczeń unoszących się na powierzchni. Pamiętaj także o drabince, która ułatwi wchodzenie do basenu.

Inwestycja w basen stelażowy jest już dość duża. Do kosztów samego basenu musisz doliczyć także pozostałe akcesoria. Plusem tego rozwiązania jest jednak duża powierzchnia do kąpieli, z której może korzystać cała rodzina. Ponadto baseny te są znacznie stabilniejsze od rozporowych i zapewniają o wiele więcej frajdy niż małe baseniki dmuchane. Do wyboru masz wiele modeli basenów. Przemyśl dobrze swoje potrzeby i dobierz odpowiedni, aby zapewnić swojej rodzinie ochłodę i zabawę w letnie dni.