Jak wybrać najlepszy zegarek fashion? Timex czy Bulova?

Jak wybrać najlepszy zegarek fashion?

W dobie ciągłego pośpiechu czas jest pokazywany na różnorodnych urządzeniach, zarówno w miejscach publicznych, jak i w domu. Przede wszystkim człowiek rzadko rozstaje się z telefonem, na którym w każdej chwili może sprawdzić czas. Po co więc zegarek na ręce? Odpowiedź jest prosta- ponieważ to coś więcej niż tylko czasomierz. Zegarek, poza swoją podstawową funkcją, to również biżuteria wspaniale dopełniająca całości modnej stylizacji, a także miara prestiżu pokazująca klasę i pozycję społeczną.

Zwłaszcza wśród kobiet popularne jest noszenie zegarka w formie biżuterii. Wśród damskich zegarków znajdują się modele na ozdobnych bransoletach wykonanych z metali szlachetnych oraz pięknymi tarczami wyróżniającymi się barwą lub strukturą. Często do zdobień damskich zegarków wykorzystuje się też cyrkonie i inne kamienie wykorzystywane w jubilerstwie. Z kolei dla kobiet wolących bardziej stonowany styl, dostępnych jest wiele modeli na skórzanym pasku, który z pewnością zwróci uwagę swą elegancją. Niezależnie od tego, czy miałby to być pierwszy model w kolekcji, czy kolejny, na rynku znajduje się ogromny wybór – zarówno jeżeli chodzi o funkcjonalność, kolorystykę, czy materiał wykonania. Jaki zegarek więc wybrać?

Amerykańskie zegarki – czy mogą konkurować z tradycyjnymi manufakturami?

Amerykańskie zegarki należą do pierwszej trójki najlepszych w branży zegarmistrzowskiej. Obok nich na podeście znajdują się zegarki z Japonii oraz Szwajcarii. Każdy z tych rodzajów wyróżnia się własnym językiem stylistycznym oraz charakterystycznym dla siebie typem czasomierzy. Na całym świecie słyną z modnego wzornictwa i niebanalnego wyglądu. Z pewnością są również zwolennicy tradycyjnych manufaktur. Firmy trzymające się wieloletniej tradycji i wzornictwa, chcąc utrzymać jakość, muszą korzystać z importowanych podzespołów od zagranicznych producentów, gdyż nie są lub są trudno dostępne na polskim rynku. Najczęściej jest to Szwajcaria, ale także Japonia oraz Chiny. Polskie firmy produkujące tradycyjne zegarki zazwyczaj działają na małą skalę. Modele zegarków nawiązują do polskiej historii, przyczyniając się tym samym do rozpoznawalności Polski za granicą. Czy, zatem amerykańskie zegarki mogą konkurować z tradycyjnymi manufakturami? Pod względem jakości jak najbardziej, natomiast w kontekście wzornictwa jest to kwestia gustu.

Bulova dla miłośników amerykańskiej klasyki zegarmistrzowskiej

W 1875 Joseph Bulova naprzeciw amerykańskiemu kapitalizmowi podjął ryzyko i otworzył pierwszy sklep w Nowym Jorku. Od początku jego celem było stworzenie najlepszych zegarków, jakich na świecie jeszcze nie było. Tak powstała jedna z najbardziej prestiżowych marek wśród producentów amerykańskich zegarków- Bulova, która dzięki starannie doprecyzowanym mechanizmom jest prekursorem, a tym samym wzorem dla innych światowych marek. Zegarki Bulova to kwintesencja wszystkiego, co najlepsze w amerykańskim podejściu do świata. Przed wypuszczeniem na rynek sprzedaży dopieszczone są w każdym calu. Ich mechanizmy przechodzą wielokrotne testy sprawdzające i potwierdzające poprawność ich działania.

Timex – nowoczesne spojrzenie na zegarki

Marka Timex liczy już blisko 200 lat historii! Jej początki sięgają 1854 roku. Wtedy powstała pierwsza manufaktura, gdzie połączono tradycyjne, europejskie zegarmistrzostwo amerykańską pomysłowością. W tamtych czasach produkcja odbywała się na masową skalę. Jednym z pierwszych sukcesów było wypuszczenie na rynek eleganckich zegarków nakręcanych kluczykiem, czyli kolekcja Wide Awake. Następnie powstał Elfin – zegarek, który posiadał precyzyjny stuczęściowy mechanizm. Jednakże największy rozgłos i sławę przyniósł firmie mały kieszonkowy czasomierz, który wyróżniał się na tle innych dokładnością i solidnością. Obecnie zegarki Timex są liderem nowoczesnych technologii w produkcji zegarków. Timex od lat podchodzi holistycznie do swoich odbiorców i tworzy swoje zegarki tak, aby odpowiadały, jak największej grupie klientów oraz by był to luksus dostępny dla każdego.

Zegarki na rękę jako wyznacznik dobrego stylu

Rola czasomierza przez kolejne dekady uległa ewolucji. Od źródła informacji o czasie stała się elementem stylu, miarą prestiżu. Dlatego najwięksi producenci prześcigają się w tworzeniu najmodniejszych modeli. Jednakże poza pięknym wyglądem wciąż nie można zapomnieć o jakości. Te dwa najważniejsze aspekty jak szyk i trwałość bez wątpienia spełniają zegarki amerykańskich producentów.